TR | DE
education

MESLEK EĞİTİMİ

Hepimiz çocuklarımızın geleceği söz konusu olduğunda onlar için en iyisini düşünür ve özellikle de  meslek hayatlarında en iyi yerlere gelmelerini isteriz. Bizden önceki kuşakların ve kendi çalışma hayatımızda karşılaştığımız sorunları yaşamamalarını ve daha başarılı olmalarını arzu ederiz.

 

Meslek eğitimi almış genç insanlar piyasada daha kolay iş bulabiliyor ve böylece daha parlak bir geleceğe sahip olabiliyorlar. Ancak realiteye baktığımızda ne yazik ki özellikle meslek eğitimi alanında gençlerimizin Alman yaşıtlarına göre ikili meslek eğitim imkanlarından halen yeterince yararlanamadıklarını görüyoruz.

 

Bu bağlamda ATİAD olarak 2010 yılında Kuzey Ren Vesfalya Eyaleti Çalışma Bakanlığı’nın destekleri ile başlatmış ve altı yıl boyunca uygulamış olduğumuz FIBO projesi çerçevesinde, Gönüllü Meslek Rehberlerimiz ile birlikte NRW’nin 100 farklı şehrinde velilerin ve gençlerimizin katıldığı 1000’den fazla bilgilendirme toplantısı düzenleyerek 13.000’e yakın kişiye danışmanlık hizmeti götürdük. 

 

Bütün bu çalışmalar sırasında velilerimiz ve gençlerimizin doğru bilgilendirme ve yerinde destek ile daha aktif olduklarını, çocuklarının meslek eğitimi alabilmeleri için daha fazla çaba harcadıklarını gördük. Bu deneyimlerimizden yola çıkarak sizler için elinizde tutmuş olduğunuz, praktik bilgiler ve başarılı örnekler içeren bir meslek eğitim rehberi hazırladık. 

Daha ayrıntılı bilgi için lütfen bu linki tıklayınız.